Drukuj
Odsłony: 417

Wybory samorządowe 2018r.

Już coraz mniej czasu zostało nam do podjęcia decyzji, kto w naszym imieniu będzie po 21 października wpływał na nasze najbliższe otoczenie, kto zdecyduje jakie wydatki będą realizowane, a co najważniejsze kto będzie reprezentował nas wyborców.

W najbliższą niedzielę wybierzemy radnego gminy Środa Śląska, o stanowisko którego w naszym okręgu ubiegają się- według kolejności alfabetycznej:
- Łapuszyński-Brzozowski Ireneusz zam. Rakoszyce
- Maciejewski Leszek zam. Wojczyce
- Kuriata Wojciech zam. Wojczyce

radnego Powiatu Średzkiego, w naszym okręgu numer 1 Gminy Środa Śląska możemy wybierać wśród 40 kandydatów, najbliżej nam mieszkający to- według kolejności alfabetycznej
- Boczar Agnieszka zam. Rakoszyce
- Michalik Krzysztof zam. Rakoszyce
- Partyka-Basa Judyta zam. Rakoszyce
- Szachniewicz Marek zam. Kryniczno

Jednocześnie zdecydujemy kto zostanie burmistrzem Gminy Środa Śląska głos możemy oddać na następujących kandydatów;
- Babiński Przemysław
- Krasucki Bogusław
- Maciejewski Dariusz
- Ruciński Adam  

Jednocześnie nie bez znaczenia dla naszego Powiatu są także głosowania w sąsiednich gminach. W tym miejscu pojawia się najważniejsze pytanie – na kogo oddać głos? Czy wybrać tego kto składa największe obietnice, może tego co ładnie prezentuje się na zdjęciu lub ma ciekawie zaprojektowany plakat, a może na tego kto już był radnym. Czy to są odpowiednie kryteria wyboru, ja oczywiście uważam, że nie. Natomiast niech każdy z was odpowie na to pytanie sam sobie. Niezależnie jakim kryterium będziecie się kierować, wybierzcie kandydatów, których znacie na tyle, że możecie o nich powiedzieć „to ten, który zadba o nasze WSPÓLNE dobro”   
                                

ISTOTNE INFORMACJE

Zmianie uległy okręgi wyborcze, tak więc obecnie prezentują się następująco:

Nr obwodu głosowania Granice obwodu głosowania Siedziba obwodowej komisji wyborczej
15 Sołectwa: Jugowiec, Kryniczno, Wojczyce Świetlica wiejska w Krynicznie, Kryniczno 34, 55-300 Środa Śląska
16 Sołectwa: Rakoszyce, Gozdawa  Szkoła Podstawowa w Rakoszycach, Rakoszyce ul. Wrocławska 44, 55-300 Środa Śląska


Lokale wyborcze będą otwarte w godz.: 07:00 – 21:00.

Karta do głosowania w wyborach na wójta, burmistrza lub prezydenta miasta zawierać będzie nazwiska kandydatów na różowym tle - głosujemy stawiając znak X w kratce przy nazwisku TYLKO JEDNEGO KANDYDATA.

Podobnie będzie wyglądała karta do głosowania w wyborach do rady gminy (do 20 tys. mieszkańców). Tu nazwiska kandydatów będą na szarym tle - głosujemy, stawiając znak X w kratce przy nazwisku TYLKO JEDNEGO KANDYDATA.

Karta w wyborach do rady gminy (powyżej 20 tys. mieszkańców) ma inny układ. Listy kandydatów podzielone są w kolumnach. Znajdź listę kandydatów, na których chcesz zagłosować i postaw znak X w kratce przy nazwisku wybranego kandydata. Jeżeli postawisz znak X na więcej niż jednej liście kandydatów twój głos będzie nie ważny.

Karta do głosowania w wyborach do rady powiatu zawiera nazwiska kandydatów na żółtym tle. Znajdź listę kandydatów, na którą chcesz zagłosować i oddaj swój głos stawiając X w kratce przy nazwisku wybranego kandydata. Jeżeli postawisz znak X  na więcej niż jednej liście kandydatów twój głos będzie nie ważny.

Podobne zasady obowiązują w wyborach do sejmiku województwa. Wybierz listę z nazwiskami kandydatów na niebieskim tle, a następnie wybierz jednego kandydata, na którego chcesz oddać głos.
Źródło: Państwowa Komisja Wyborcza    

Iwona Szachniewicz